ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
PROMOCJA – ROZDAJEMY BONY – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

Kursy sommelierskie

Sommelier to zawód, to przygoda, to wiedza ale i wiele umiejętności miękkich. Jeśli chcesz nauczyć się wina, zdobyć wiedzę z zakresu winogrodnictwa, produkcji wina, przechowywania ale przede wszystkim sprzedaży wina - zapraszamy na nasze szkolenie dla sommelierów.

Podczas szkolenia sommelierskiego dowiesz się czym jest wino, jak zorganizowana jest winnica, jak wino się produkuje, poznasz różnice w produkcji win białych, różowych i czerwonych, dowiesz się jak powstają wina słodkie. Podczas kursu sommelierskiego omówione zostaną najważniejsze szczepy winogron - białe - Chardonnay/ Savignion Blanc/ Riesling/ Gewurztraminer/ Pinot Gris / Pinot Grigio/ Viognier oraz czerwone - Cabernet Savignon/ Merlot/ Pinot Noir/ Syrah/ Tempranillo/ Nebiollo/ Sangiovese/ Malbec/ Zinfandel. Podczas kursu dla sommelierów zaprezentowane zostaną także zasady degustacji win, częścią kursu jest także nauka rozpoznawania wad win oraz nauka rozpoznawania zapachów zawartych w winie.

Kurs sommelierski przygotuje Cię do profesjonalnej obsługi klientów w restauracji, do bardziej efektywnej sprzedaży wina w sklepie. Zapewni ci wiedzę nie tylko stricte dotyczącą samego wina ale także całego procesu jego serwowania. Na szkoleniu dla sommelierów poznasz krok po kroku jak powinien wyglądać proces dekantacji, w jakich temperaturach serwować wino, wskażemy Ci także jakie kieliszki powinno się stosować do poszczególnych typów wina, tak by profesjonalnie i z klasą zaserwować wino.

Kurs dla sommeliera nie mógłby się obyć także bez podstawowej choćby wiedzy na temat poszczególnych krajów winiarskich. Taką wiedzę zdobędziesz na naszym szkoleniu dla sommelierów - zaprezentujemy najażniejsze kraje winiarskie - Francję, Hiszpanię, Włochy, a także kraje tzw nowego świata - Austarlię, Chile, Nową Zelandię, Argentynę.

Dowiesz się także o tym jakie wina produkowane są w Polsce.

By w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas takiego szkolenia sommelierskiego niezbędbne jest by zawierało ono także część dotyczącą “pracy z gościem/klientem”, dlatego też nasz kurs sommelierski zawiera elementy psychologii Klienta, z którego dowiesz się jak jak konsumenci wybierają wino, jaka jest rola sommeliera, jak zwiększać obroty w restauracji i sklepie. Przekażemy profesjonalną wiedzę dotyczącą tego jak proponować i dobierać wino, jak je prezentować i finalnie jak wino sprzedawać.

Serdecznie zapraszamy na nasze kursy sommelierskie dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań. Pamiętaj - wybierając szkolenie dla sommelierów zdobędziesz rzetelną wiedzę i nauczysz się jak profesjonalnie wybierać, serwować oraz degustować wino.

 
  • 1
  • z
  • 1

Aplikacje mobilne

Możesz również korzystać z aplikacji mobilnej dostępnej na dwóch platformach. Kliknij aby pobrać.